» Anasayfa / » 2. Uluslararası Öğrenci Ve Gençlik Örgütleri Filistin Ve Kudüs Destek Birliği Konferansının Sonuç Bildirgesi

2. Uluslararası Öğrenci Ve Gençlik Örgütleri Filistin Ve Kudüs Destek Birliği Konferansının Sonuç Bildirgesi

Önemli siyaset, medya ve fikir adamları huzurunda, dünyanın dört bir yanından 140 öğrenci ve gençlik örgütünün katılımıyla Filistin ve Kudüs Destek Konferansı, iki gün boyunca İstanbul’da, Anadolu Gençlik Derneği ev sahipliğinde Filistin ve Kudüs İçin Çalışan Öğrenci ve Gençlik Hareketlerinin birlikteliğiyle gerçekleştirilmiştir.

İçinde bulunduğumuz şartlar ve müdafaa edilen davanın yüceliğine inanarak büyük bir gayret ve şuurla çalışmalarımız nihayete ermiştir. Konferansta Kudüs ve Filistin meselesi birçok yönüyle ele alınmıştır.

İki günlük çalışma boyunca Filistin meselesi birçok yönüyle değerlendirilmiş, gençlerin ve öğrenci hareketlerinin rolü ele alınmış ve yapılacak çalışmalar görüşülerek yeni projeler tavsiye edilmiştir.

Katılımcılar, işgal güçleri tarafından Filistinlilere yönelik uygulanan hak ihlallerini göz önüne alarak aşağıdaki hususları ifade etmektedirler:

1) Öncelikle Müslüman ve Hristiyanların kutsal mabetlerini etkileyen ve Kudüs şehrine yönelik hiçbir müdahale kabul edilemez.

2) Zindanda mücadele eden yiğit ve sabırlı mücahitler yalnız bırakılmayacak ve inandıkları değerler uğruna yaşayabilmeleri için gerekli kampanya ve gösteriler ile desteklenecektir.     

3) Gazze’de ambargo altında yaşayan Filistinlilerin yanındayız. Bu kuşatmayı ret ediyoruz ve kuşatmayı kırmak için tüm öğrenci ve gençlik hareketlerini Gazze’ye umut olacak konvoylar düzenlemeye davet ediyoruz.

4) Filistin halkı, meşru talep ve haklarına, kutsal topraklar özgülüğüne kavuşuncaya kadar, bölgesel, ulusal ve uluslararası kuruluşları yükümlülüklerini yerine getirmek için göreve çağırıyoruz.

5) Dünyanın dört bir yanında vatanından koparılmış, Filistin’de özgürlükleri elinden alınmış gençler ve öğrencilere yönelik, Filistin’in ve Kudüs’ün mukaddesatına uygun bir eğitim görebilmeleri ve mücahadede yer alabilmeleri için her zaman destekte bulunacağız.

6) İnsan hakları, özgürlük ve adalet değerlerini ihlal eden politikalara fırsat veren yönetici ve işgal güçleriyle tüm, ekonomik, siyasi ve medya normalleşmelerini ret ediyoruz.

Konferans katılımcıları Kudüs ve Filistin davasına destek veren ve mücahede eden kardeşlerine şükranlarını sunarak öğrenci ve gençlik hareketlerinin Filistin kurtuluncaya adalet ve özgürlük değerlerini savunma çabalarını arttırarak devam ettirmelerini tavsiye ediyor.

2. Uluslararası öğrenci ve gençlik hareketleri Filistin ve Kudüs destek birliği olarak; tüm katılımcıların devletleri ve kuruluşları aracılığıyla Filistin’e destek vermelerini ve verdikleri desteklerini arttırmaya davet ediyoruz.

Aynı zamanda Katar hükümetinin ve halkının yanında oluğumuzu vurgular, bu ve benzeri krizlerin yaşanmaması için İslam birliğinin tesisi için var gücümüzle çalışacağız.   

Ayrıca, uluslararası öğrenci ve gençlik birliğimiz dün seçimini gerçekleştirmiş ve bu seçim sonucu birliğin başkanlığına İhab Nafii Bey; başkan yardımcılığına Mahmut Temelli Bey; Genel Sekreterliğe Rüşti El Huli seçilmiştir. Yeni yönetimin hayırlı olmasını diler; ümmete ve Filistin’in özgürleşmesine vesile olacak çalışmalar yapmalarını Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış