» Anasayfa / » İsrail Başkonsolosluğu önünde eylem!

İsrail Başkonsolosluğu önünde eylem!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul teşkilatı, siyonist İsrail rejiminin dün Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa’nın avlusunda 3 Filistinli’yi şehit edip camiyi ibadete kapatmasını İsrail’in Levent’te bulunan başkonsolosluğu önünde protesto etti. 
 
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Yunus Genç, Mescid-i Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına ilişkin olarak, "Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır." dedi. 

Genç, yaptığı yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılmasının son derece tehlikeli bir suç olduğunu belirtti.
 
İsrail'in uluslararası camiada bir terör örgütü gibi davrandığını belirten Genç, "İsrail 3 Filistinli Müslüman'ı şehit etti ve Mescid-i Aksa'da da Cuma namazı kılınmasını yasakladı. Terör örgütü İsrail'in en başından beri Mescid-i Aksa ile ilgili Müslümanları kışkırtmaya yönelik yaklaşımları sürmekte ve Filistin’de kan dökmekten asla imtina etmemektedir. İsrail küstahça tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Birleşmiş Milletler (BM), NATO, ABD ve Avrupa Birliği, İsrail'in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez. İsra ve Mirac'ın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır." ifadelerini kullandı. 

agd yunus genç

Genç açıklamasının tamamında şunları kaydetti: 
 
İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail bugün üç Filistinli Müslüman’ı şehit etti ve Mescid-i Aksa’da da Cuma namazı kılınmasını yasakladı. 1967 yılından bugüne kadar geçen 50 yıl içinde ilk defa Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılınamamıştır. Terör örgütü İsrail’in en başından beri Mescid-i Aksa ile ilgili Müslümanları kışkırtmaya yönelik yaklaşımları sürmekte ve Filistin’de kan dökmekten asla imtina etmemektedir. İsrail küstahca tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Terör örgütü İsrail’in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflileri kabul edilebilir değildir. İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan Siyonizm tüm insanlık için 7 - 24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail’in bu küstahca davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan deste olmaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerindeki hükümetlerin Batı ile olan ilişkileri İsrail’i cesaretlendirmektedir. Şunu tüm dünya bilmeli ki Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak işgalci İsrail’in varlığı ve sapkın Siyonizm düşüncesi kabul edilemez. Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez.  İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir.

Hazreti Davut’un Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hazreti Süleyman’ın Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hazreti Ömer Kudüs’ü fethetmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyeti sağlamış, bölgeye huzur ve saadet getirmiştir. Sultan Selahaddin Kudüs’ü yeniden fethetmiş ve aynı şekilde oradaki tüm insanların her türlü hakkını teminat altına almıştır.  Oysa aynı Kudüs Haçlı ordularınca işgal edildiğinde Sapkın Hıristiyanlar şehirde Müslüman ve Yahudi katliamı yapmışlardır. Aynı şekilde Kudüs Siyonist Yahudilerin eline geçtiğinde ise onlarda Müslüman ve Hıristiyan katliamı yapmışlardır. Çünkü ne Evangelist Hıristiyanlık ne de Siyonizm’e dayanan Yahudilik insanlığa saadet getirebilir.  Sapmışlarla ve lanetlenmişlerle beraber yürümenin insanlığa bir faydası yoktur. 15 Temmuz Kalkışmasının kuklalarını ABD’de himaye eden üst akıl, Filistin topraklarını Siyonist  İsrail için işgal eden üst akıldır.  İsrail’in neler çevirdiğini, Siyonizm’in neler çevirdiğini herkes bilmelidir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Son olarak Hain 15 Temmuz kalkışmasında Dinini ve Vatanını emperyalist güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin kirli emellerinden korumak için şehit düşen kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.”

 
Eylem söylenen marşların, atılan sloganların, edilen duaların ardından sona erdi. 

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış