» Anasayfa / » Kağıthaneli Öğrenciler Siyer-i Nebi Yarışmasına Hazırlanıyor

Kağıthaneli Öğrenciler Siyer-i Nebi Yarışmasına Hazırlanıyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Türkiye genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı’nın izniyle 16 Aralık 2017 Cumartesi 11.00’da “Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması” düzenliyor.

Anadolu Gençlik Derneği Kağıthane Şubesi, Kağıthaneli öğrencilerin yarışmaya katılmaları için hummalı bir çalışma yürüterek okul yöneticilerini ziyaret edip yarışmayla ilgili bilgilendirmede bulunuyor.

Kağıthane de yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 30 Eylül – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında http://www.efendimizinizinde.com adresinden kayıtlarını yapabilecekler.

Yarışmayı Neden Yapıyoruz?

“Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.”

Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.

Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Ortaokul çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.

Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli 500 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Ortaokullu gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.

Efendimizin İzinde Bir Gençlik

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır.

Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş “And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın Resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.

Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadisi şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”

Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokullu Gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Ortaokullu ve liseli öğrencilerin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışmasında ödüllendirmeler Erkek/Bayan kategorileri ayrı ayrı olmak üzere Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi ve Şubeler tarafından verilmek üzere iki aşamalı olacaktır. Sınava giren öğrencilerin puanı hem il bazında hem de Türkiye bazında değerlendirmeye tabi tutulacaktır. 

AGD Genel Merkezinin Ödülleri Şunlardır:

Türkiye Geneli yapılan değerlendirme neticesinde ilk 3’e giren öğrenciler Erkek/Bayan kategorileri ayrı olmak üzere AGD Genel Merkez tarafından ödülleri;
Lise Kategorisi Ödülleri                 Ortaokul Kategorisi Ödülleri

  1. 6 Tam Altın + Kitap Seti             1. 4 Tam Altın + Kitap Seti
  2. 5 Tam Altın + Kitap Seti             2. 3 Tam Altın + Kitap Seti
    3. 4 Tam Altın + Kitap Seti        3. 2 Tam Altın + Kitap Seti

Bütün Şubeler, Ödülünü ve kaç öğrenciye vereceğini kendisi belirleyecektir. 

Şubeler Ödülleri Erkek/Bayan kategorileri ayrı olmak üzere belirleyecektir.

NOT: Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda, sıralamada ay, gün ve yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır. 

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış